In Stomatologia

Protetycy są ekspertami w odbudowie i wymianie zębów – sprawiają, że uśmiechy wyglądają pięknie i pełnią funkcję tak, jak powinny. Po ukończeniu czterech lat szkoły stomatologicznej, protetycy otrzymują dodatkowe trzy lata specjalistycznego szkolenia w ramach programu absolwentów akredytowanych. Protetyka jest jedną z dziewięciu specjalności uznanych przez stomatologów.

Wielu ludzi lubi myśleć o protetykach jako o „rozgrywających” plan leczenia stomatologicznego. Regularnie kierują zespołem dentystów ogólnych, specjalistów i innych pracowników służby zdrowia w celu opracowania rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb stomatologicznych.

Zastąpienie utraconych zębów

Utrata naturalnych zębów, czy to w wyniku wypadku, czy w trakcie starzenia się, może być traumatyczna i wpływać na Twoje spojrzenie na życie. Proste przyjemności – jak uśmiechnięcie się lub pójście na posiłek – stają się źródłem stresu lub zażenowania. Z pomocą protetyka istnieje wiele możliwości, jeśli zgubiłeś niektóre lub wszystkie zęby.

Wykonywanie: koron, mostów, całych protez lub częściowych- to tylko niektóre z zabiegów, które pomogą Ci odzyskać Twój uśmiech, poprawić wygląd oraz pewność siebie.

Inną opcją są implanty dentystyczne, bardziej trwałe rozwiązanie, które dzięki pionierskim technikom protetyków, znacznie poprawiły się w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Bez względu na to, czy konieczna jest wymiana jednego zęba czy wielu zębów, protetyk będzie z Tobą współpracował na każdym etapie leczenia implantologicznego, począwszy od konsultacji aż po opiekę lekarską.

Przeczytaj również Wybór protezy zębowej

Kompleksowe zarządzanie opieką

Lekarze protetycy są przeszkoleni w zakresie wykonywania najbardziej złożonych uzupełnień protetycznych. Od pacjentów wymagających rehabilitacji po urazie traumatycznym aż do „tworzenia” nowych uśmiechów dla tych, którzy urodzili się z genetycznym niedoborem twarzy, protetycy mają specjalne umiejętności potrzebne do przywrócenia uśmiechu do maksimum, aby był on jak najlepszy.

protetyka- dziecko na wizycie u dentysty

Stomatologia kosmetyczna / estetyczna

Zdrowy uśmiech ma znaczący wpływ na poczucie własnej wartości. Jeśli jesteś jak wielu Amerykanów i nie jesteś zadowolony z „wyglądu” Twojego uśmiechu, możesz skonsultować się z protetykiem.

Dzięki zaawansowanemu treningowi protetycy mogą poprawić wygląd poprzez naprawianie połamanych, odbarwionych lub zniekształconych zębów i związanych z nimi struktur.

Niektóre z zabiegów, które mogą poprawić uśmiech to:

 • Nakładanie kompletnych koron ceramicznych lub „nakrętek” na zęby,
 • Okładanie licówek na zęby w celu ukrycia wad,
 • Zastosowanie technologii klejenia na powierzchni zęba w celu zmiany jego kształtu lub zamknięcia niepożądanych szczelin,
 • Wybielanie odbarwionych zębów, aby rozjaśnić oraz wybielić uśmiech.

Korzyści płynące z przejścia do programu

Czy wiedziałeś, że niektórzy dentyści wykonują rekonstrukcyjną pracę dentystyczną po zaledwie weekendowym kursie? Może to być w porządku, ale powinieneś wiedzieć, że protetycy otrzymują dodatkowe trzy lata intensywnego, formalnego szkolenia poza zwykłą szkołą dentystyczną.

Jeśli szukasz kosmetycznych lub rekonstrukcyjnych zabiegów stomatologicznych, przed podjęciem decyzji należy rozeznać się w celu zapewnienia właściwej opieki. Jako uznani specjaliści, protetycy posiadają kwalifikacje do opieki w zakresie najnowocześniejszych zabiegów i technik, takich jak:

 • Implanty dentystyczne,
 • Stomatologia kosmetyczna,
 • Zarządzanie kompleksową opieką z udziałem wielu specjalistów,
 • Kompletne i wyjmowane protezy częściowe,
 • Zastępowanie utraconych zębów,
 • Szczególne potrzeby pacjentów geriatrycznych,
 • Dzieci urodzone z podniebieniem rozszczepionym lub brakującymi zębami,
 • Zespół stawów temporomandibularnych/ zaburzenie,
 • Urazy traumatyczne,
 • Chrapanie i zaburzenia snu,
 • Zabiegi protetyczne, takie jak rekonstrukcja raka jamy ustnej i pielęgnacja ustawiczna.

Rygorystyczne szkolenia oraz doświadczenie umożliwiają protetykom szczególnie zrozumieć dynamikę uśmiechu, zachowanie zdrowej jamy ustnej i uzupełnienie zębów.

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search